הנעשה והנשמע בת”ת- שבט תשע”ז

מבצע משניות לע”נ שלמה נתיב הי”ד – אגף בנים 📣📣
אנו בעיצומו של המבצע שיסתיים בע”ה בז’ באדר. עד כה שיננו כלל התלמידים  קרוב ל1000 משניות בע”פ, ועוד היד נטויה בע”ה… הילדים נבחנים מדי יום בהפסקה אצל בוחנים מכיתה ז-ח. כל הכבוד לילדים המתמידים! יש עוד שבוע לצבור עוד הרבה משניות ונקודות, עודדו את הילדים! 
טיול לכיתות א-ב בנים – הרב מנחם איתן  🏃🏃
ביום שני י’ בשבט יצאנו לטיול באזור הגוש. צעדנו מצומת הגוש אל עבר המנזר הרוסי, הילדים ראו את הכרמים בתרדמת החורף ואת עבודת הזמירה, שמעו על גבורת לוחמי הגוש ועל מה שהיה באזור המנזר. מהמנזר המשכנו אל עבר כפר עציון, טילנו בגן שיר השירים ולאחר מכן שיחקנו במתקנים. לבסוף ירדיתת רגלית מכפר עציון לבת עין. הילדים הצעירים הלכו יפה, כמעט כמו לוחמי הגוש הגיבורים… הטיול היה מגבש ומשמח, חיבר את הילדים לנוף ולמורשת המקום. תודה רבה לסער טוביה המדריך!
 
פעילות כלל בית ספרית בנושא הדמות השנתית בחמ”ד: הרב והרבנית גורן – המורה אהובה חורי 
כיתות א- ג   צפו בסיפור :”על כנפי יונה” המספר את סיפורו של הרב שלמה גורן במלחמת ששת הימים. לאחר מכן הכינו תעודת זהות על הרב, פתרו כתב סתרים ושמעו סיפורים בליווי הצגות מתוך חייו ופועלו של הרב.
כתה ד’ בנות- הוסיפה פעילות על חייה של הרבנית צפיה גורן. בהלוויתה של הרבנית הרב דרוקמן אמר עליה משפט חשוב: “בת של מלך, אשתו של מלך ומלכה בפני עצמה” הבנות שמעו סיפורים המאפיינים כל כתר.
כיתות ד-ו בנים- ראו סרטון ולמדו בחברותות  על פועלו של הרב גורן, ולאחר מכן הכינו הצגות בליווי תחפושות על אירועים מכוננים בחיי הרב. בסוף השתתפו בחידון ממוחשב ומותח- על כל מה שלמדו.  כולם למדו ונהנו מאד ב”ה.
במהלך כל היום בני כיתות ז-ח היו שותפים פעילים בהפעלות בכיתות, עזרו, למדו, ארגנו הצגות, ובסוף היו השופטים בחידון הממוחשב! מודים להם מאד.
 
סדרי ט”ו בשבט  באגף הבנות – המורה זהר אלישר
כיתה א’ ערכה כבר בר”ח שבט קבלת פנים לחג האילנות.. הן למדו ועשו יצירה על שבעת המינים ועל האילן וחלקיו, דברו על הפירות שהשתבחה בהן א”י ולמדו מדוע נקבע ט”ו בשבט ראש השנה לאילנות.
וביום שישי, י”ד שבט ערך כל אגף הבנות סדר ט”ו בשבט חגיגי, כל כיתה ערכה סדר כיתתי משלה, הכנו סלט פרות גדול מפרותיה המשובחים של ארצינו הקדושה🍊🍎🍑, שרנו שירים מן המקורות🎶, קראנו קטעים ומדרשים וזכינו בשפע של ברכות אותם אכלנו לפי “מגע אש” והשמחה היתה גדולה! ובכיתה ד’ לקינוח כל תלמידה שתלה שתיל בכניסה לכיתה ומהניגון המיוחד של כל עשב ועשב נוצרה גינה כיתתית נהדרת! חג אילנות שמח!
 
פעילות כלל בית ספרי עם מדריכי קק”ל לכבוד ט”ו בשבט – הרב ניר חריר🌲🌿
ביום רביעי יט בשבט וביום חמישי למחרת נערכו פעילויות קק”ל לאגף הבנים ולאגף הבנות. הפעילויות כללו חידונים, משחקים והעשרות מגוונות על נטיעת עצים והקמת יישובים במאה השנים האחרונות. 
התלמידים נהנו מאוד ושיתפו פעולה בכל הפעילויות המגוונות. יהי רצון שנזכה לבנות להקים ולטעת בכל ארצנו האהובה. 

 
סיור לירושלים לכיתות ז-ח, ז2  – הרב יהונדב אשחר
 
במסגרת מבצע חטיבתי ותכנית בר מצווה יצאנו ביום ראשון כ”ג שבט עם תלמידי ז’-ח’ לסיור בירושלים. הסיור כלל ביקור מרגש וחווייתי במרכז המבקרים של ‘יד שרה’. נחשפנו לתרומתה החשובה של ‘יד שרה’ לחברה וניסינו לחשוב היכן אנחנו יכולים להצטרף למעגל הנתינה. המשכנו לסיור לימודי במפעל התפילין ‘עוטר ישראל’. שם למדנו על תהליך ייצור התפילין על שלביו השונים. סיימנו בישיבת מרכז הרב, בה שמענו שיחה מפי הרב אבי סילבצקי על המעלה הגדולה בשימוש תלמידי חכמים ומפגש חי ובלתי אמצעי עם ספרי תורה חיים.