אגף הבנות בתלמוד התורה

בשנת תשע"ד פתח תלמוד התורה אגף לבנות המיועד לכל תושבי הגוש.כיום לומדות כ 40 בנות בכתות א'-ב' והמקום בצמיחה.

העשייה החינוכית באגף הבנות מתאפיינת ביחס אישי לכל תלמידה ובלמידה חוויתית המטפחת מודעות עצמית, שיח רגשי והזדהות.הבנת מתנסות בהוואי חברתי עשיר ונהנות ממגוון פעילויות העשרה, ברוח חסידית של שמחה, ניגון וריקוד.

אהבת התורה מתבטאת בלימוד מקצועות הקודש ברמה גבוהה ובעומק, בצד הוראה יסודית של מקצועות הליבה בהתאם לסטנדרטים המקובלים בחמ"ד.

קווים מנחים בגישה החינוכית

אהבת התורה

אהבת תורה ובקשתה בכל מרחבי החיים ישמשו בסיס ללימוד מעמיק ונרחב. הלמידה תתאפיין בשיח, בשותפות, בסקרנות, בעידוד חשיבה עצמית, בד בבד עם הדגשת קדושת התורה ודברי חכמים ועידוד לשמירת מצוות ולהידור מצווה.

הלמידה נעשית באופן חווייתי ומשמעותי. נשלב בלמידה שיח על הנגיעה של הלימוד לחיינו, הפנמת הפסוקים ביתר עוצמה תיעשה על ידי שירה שלהם בלחנים מוכרים. בנוסף, נשתמש באופני למידה מגוונים כגון: שינון, דימיון מודרך, כתיבה יצירתית, הצגות ועוד.

למידה הוליסטית: מתוך האמונה שכל המקצועות נובעים מן הקודש, נרחיב את הנלמד בתורה לכל תחומי הדעת הנלמדים בשאר המקצועות. אנו שואבים רעיון מרכזי מכל יחידת לימוד ומפתחים אותו בשיעורי אגדות חז"ל, הלכה, טבע, אומנות ועוד.

מפגש – קשר אישי

אנו מאמינים כי החינוך מתרחש באופן מיטבי כשיש בסיס של קשר חם ועמוק בין המחנכת לתלמידה. בתור מקום חסידי השואף להביט "פנימה" אל האדם, אנו מקדישים תשומת לב רבה לייחודה של החניכה: מה מיוחד באופיה? במה היא טובה במיוחד? מה היא אוהבת? באמצעות שיחות אישיות, עין טובה, חיוך, אהבה ופיתוח שיח רגשי אנו נחתור להצמיח כל בת ולהעצים אותה על מנת שתעשה נחת רוח לבוראה ולממש את השליחות הפרטית שלה בשמחה ובחיות.   

למידה

אנו שואפים להגיע למיצוי יכולות וכישורים לימודיים של כל תלמידה ותלמידה מהמקום שבו היא נמצאת. מטרתנו ליצור הזדמנויות רבות ללמידה מאתגרת, תוך מתן מענה לצרכים הייחודיים של כל בת. כיתות הלימוד קטנות (כ-20 תלמידות), וכך זוכות התלמידות לסביבה נעימה ונוחה, וליחס אישי. האווירה המשפחתית והחמה באגף הבנות מאפשרת מצע מיטבי להתפתחות לימודית.